041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 3.2.2021 smo s tremi oddelki četrtih razredov izvedli naravoslovni dan na temo o Zdravju.

Dnevi dejavnosti so nam vedno v nekakšno sprostitev, to pa ne pomeni, da imamo tisti dan manj zadolžitev. Ker se sicer pri NIT pogovarjamo o kroženju vode, smo pri tokratni razlagi poslušali, kako kroži kri po našem telesu, kako kroženje pospešuje ali upošasnuje naša neustrašna črpalka – srce, ter kaj lahko storimo, da bi bilo vse skupaj čim več časa pri vsem delu, ki ga opravijo organi vsak dan in vse življenje, uspešno. V drugem delu smo poudarili skrb za osebno higieno. Učenci so sledili razlagam in reševali različne kvize. Tokrat jih je najbolj navdušil interaktivni kviz med ogledom oddaje Od popka do zobka, kar so na VK zelo pohvalili.

Za četrtošolce se pričakuje, da si bodo znali primerno oskrbeti manjše odrgnine, ali pa vsaj da pri svojih aktivnostih ne bi povzročili koži na takih mestih večje škode. Naučili smo se, da se rano spere pod tekočo vodo ter primerno zaščiti. Tu so nam bili v pomoč naši domači, ki so pridno držali roke ali noge, da smo s povoji zavijali namišljene ranice v obliki ribe ali v obliki osmic.  Če nihče ni imel časa, se lahko pohvalimo tudi s samooskrbo in samopovijanji. Najboljši izdelek so učenci fotografirali in obesili na skupen zid – https://padlet.com/rknadja2/Bookmarks. Tako so si lahko drug drugemu ogledali delo in tudi komentirali, naše idelke pa si lahko ogledate tudi vi. Upamo, da bo v resničnem življenju takega zavijanja čim manj.

Nadja Rodman Koradin

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost