V četrtek, 15.4.2021 smo z učenci 6ih razredov izvedli EKO dan v okolici šole: ogledali smo si čistilno napravo, izdelali koš za papir ter čistili okolico šole.
Obiskali smo čistilno napravo v Vipavi in izvedeli mnogo zanimivega: nanjo so priključene odpadne vode mlekarne ter komunalne odpadne vode naselja Vipav ter okoliških naselij. V različnih bazenih se vode mehansko in biološko čistijo. V prezračevalnem bazenu se odpadne vode biološko razgradijo, nato odtekajo preko drugega usedalnega bazena v iztočni jašek z vgrajenim merilcem pretoka in na koncu v reko Vipavo.

Iz kartonastih škatel in odpadnih časopisov ter revij smo izdelali koše za papir ter jih namestili po razredih na šoli.

Vsak razred je bil zadolžen za pobiranje odpadkov na določenem območju: čistili in urejali smo okolico čebelnjaka, pobirali odpadke in kamenje na igrišču ter se sprehodili ob strugi reke Vipave.
Aktivno dopoldne je v sproščem vzdušju hitro minilo.

Tina Bevk