041 619 125 info@os-vipava.si

Osmošolci in devetošolci so v letošnjem šolskem letu tekmovali iz znanja zgodovine na temo od železne dobe do prihoda Rimljanov na slovenska tla. Šolskega tekmovanja 22. 3. 2021 se je zaradi odrejene karantene lahko udeležilo le 15 učencev. Sprva naknadni rok in tekmovanje na daljavo nista bila predvidena. Kasneje so se na Zavodu za šolstvo Republike Slovenije odločili, da bodo omogočili tekmovanje tudi učencem, ki 22. 3. 2021 niso mogli tekmovati. Ti so lahko tekmovali na naknadnem roku 2. 4. 2021. Ker so bile na dan naknadnega tekmovanja šole zaprte, je osem učencev 8. in 9. razreda tekmovalo na daljavo.

Skupaj se je šolskega tekmovanja udeležilo 23 učencev in dosegli smo lep uspeh. 

Devet učencev je doseglo bronasto priznanje. To so:

 • Maruša Štimec, 9. a
 • Rok Kopatin, 9. b
 • Amadeja Volk, 9. a
 • Tisa Princes Ledinek, 9. a
 • Laura Fabjan, 8. c
 • Maja Čehovin, 8. a
 • Petra Vdovč, 9. a
 • Klara Fabčič, 9. b
 • Maša Sorta, 9. b

Trije učenci so se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo v sredo, 19. 5. 2021. To so:

 • Maruša Štimec, 9. a
 • Rok Kopatin, 9. b in
 • Amadeja Volk, 9. a

Vsem tekmovalcem za dosežen uspeh iskreno čestitam.

Mentorica Ana Kobal

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost