041 619 125 info@os-vipava.si

V ponedeljek, 10. 5. 2021, je preko VK potekalo regijsko tekmovanje pod okriljem Festivala Labirit. Na njem sta sodelovali tudi dve raziskovalni ekipi, ki sta suvereno predstavili svoji raziskovalni nalogi. 

Rok Kopatin in Tristan Semenič (učenca 9.b) sta raziskovala pomen komasacij in melioracij v Zgornji Vipavski dolini. V svoji raziskovalni nalogi sta predstavila prednosti in slabosti, ki so ju le-te pustile v naravnem okolju in poskušala razložiti kako so le-te vplivale na lokalne kmetovalce.

Tisa Princes Ledinek in Vida Furlan (učenki 9.a) ter Maša Sorta (učenka 9.b) pa so raziskovale pomen turizma v Občini Vipavi. Postavile so si zanimivo vprašanje: »Ali bo turizem v Občini Vipava po korona času za turistične deležnike izziv ali priložnost?« S svojo raziskovalno nalogo so prepričale tudi tekmovalno komisijo, ki je dekletom omogočila, da bodo raziskovalno nalogo predstavile tudi na državnem tekmovanju v Murski Soboti, predvidoma konec meseca junija.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim, dekletom pa uspešno predstavitev tudi na državnem tekmovanju. 

Mentorica Andreja Jamšek, učiteljica geografije 

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost