041 619 125 info@os-vipava.si

Za nami je 1. dan šole v naravi – v Ankaranu. Tu smo četrtošolci in nekaj petošolcev iz Goč in Vrhpolja. Vseh skupaj nas je kar 72.

Po srečnem prihodu smo odložili prtljago v sobe, si nadeli kopalke, pohiteli v zunanji bazen ter opravili preizkus plavanja, na podlagi katerega so nas učitelji razvrstili v ustrezne plavalne skupine. Po preizkusu nas je čakalo okusno kosilo, počitek, nekaj pouka, med katerim smo obnovili našo pot do Ankarana ter se pogovarjali o razgibanosti slovenske obale, in nato ponovno težko pričakovano plavanje … v bazenu in v morju. Po večerji smo se odpravili na sproščujoč sprehod do pokopališča školjk. Lepota narave in čudovito delo njenih “rok” nas je naravnost osupnila. Število školjk pod našimi nogami je neizmerno in marsikdo od nas je ostal odprtih ust.
Sledil je zaslužen nočni počitek. V spanec so se zazibali tudi tisti učenci, ki so prvič sami od doma in jih je sprva stiskalo pri srcu … a jutri bodo skrbi že pozabljene in sledile bodo nove prigode.
Učenci in učitelji
(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost