041 619 125 info@os-vipava.si

Petek za prvošolce ni bil navaden šolski dan. Namesto, da bi se zjutraj usedli v šolske klopi, so si v nahrbtnike pospravili malico, oblekli topla športna oblačila in pridno odšli na prvi športni dan – pohod do vasi Vrhpolje. Jesensko jutro je bilo z začetka prav hladno, vendar to učiteljic in otrok ni ustavilo. Skupaj smo hodili skozi prelep vipavski drevored, dokler nismo zavili proti sosednji vasi Vrhpolje. Nekaterim se je pot zdela dolga, pa vendar so med klepetanjem s prijatelji kmalu pozabili, da jih noge kar same pridno vodijo proti vasi. Ustavili smo se na igrišču, kjer so se učenci okrepčali z malico in imeli čas za igro. Po malici smo pot nadaljevali do podružnične šole Vrhpolje, nato pa po poti med vinogradi nazaj do vipavskega stadiona in vojašnice. Sonce je prijetno grelo in športni dan se je bližal koncu. Po poti nazaj so si učenci ogledali še rojstno hišo Draga Bajca in se skozi ozke ulice vrnili na “plac” in odšli proti šoli. Učenci so po pohodu odšli na kosilo. Kljub njihovemu prvemu pohodu, so bili še vedno polni energije.

Učiteljice 1. razreda

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost