041 619 125 info@os-vipava.si

Sladkorna bolezen ali diabetes ali Diabets Mellitus je kot jo opredeljuje Mednarodna federacija diabetikov kronično stanje, pri katerem celice trebušne slinavke ne proizvajajo dovolj inzulina oziroma pri katerem telo proizvedenega inzulina ne more učinkovito rabiti. To glukozi oteži prehod v celice, zato te ne morejo normalno delovati. Zmoti se tudi presnova ogljikovih hidratov, beljakovin in maščob.

Poznamo več tipov sladkorne bolezni: sladkorno bolezen tipa 1 in tipa 2 ter sladkorno bolezen v nosečnosti.

Svoje znanje o sladkorni bolezni so pokazali učenci na šolskem tekmovanju iz sladkorne bolezni  v petek, 15.10.2021. Tekmovalo je 32 učencev 8. in 9. razreda. Bronasto priznanje dobi tekmovalec, ki na šolskem tekmovanju doseže najmanj 31 možnih točk od 40 točk. Na državnem tekmovanju sodelujejo prvi 3 najbolje uvrščeni učenci, ki so na šolskem tekmovanju dosegli vsaj 36 točk.

Bronasto priznanje prejmejo: Lena Jerončič (8.b), Vesna Grohar (9.a), Petra Fajdiga (9.a), Barbara Ferjančič (9.b), Lena Lavrenčič (9.b), Laura Fabjan (9.c).

Iskreno jim čestitamo!

 

Mentor: Tina Bevk

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost