Po zadnjem ND za devetošolce, ki so po januarski burji in ledenem dežju raziskovali slovensko obalo, je petkov ND za sedmošolce potekal drugače.

ND Krajinski park Strunjan je zaradi spremenjenih epidemioloških razmer in velikega števila učencev v karanteni potekal doma.

Vsebina je obsegala razlago, delovne liste, poskus in obvezen sprehod, da vidimo, če pomlad že prihaja…

Učenci med drugim vedo, kaj je v krajinskem parku dovoljeno početi, kaj je sovdan, kako nastanejo klifi, da so taperini posebno obuvalo solinarjev, ki ne rani podlage, da je v Črnem kalu hiša z napisom v glagolici in zakaj se hrib s Sveto jamo imenuje Socerb.

Vse našteto pa lahko učenci preverijo tako, da v toplih mesecih svoje družine popeljejo na slovensko obalo, raziščejo omenjene točke in obisk zaključijo z osvežitvijo v morju Mesečevega zaliva.

Barbara Kodelja Pavlin