041 619 125 info@os-vipava.si

Na podružnični šoli Vrhpolje, smo v petek, 18.3.2022 izvedli čistilno akcijo.

Kljub močni burji, smo se učenci 4. in 5.razreda takoj po malici zbrali pred šolo. Učiteljica nas je razdelila v štiri skupine ter določila petošolce za vodje posameznih skupin. Vsak izmed nas je dobil rokavice za enkratno uporabo, vodja skupine pa tudi vrečo za smeti. Dogovorili smo se, kje bo kdo čistil. Prva skupina je pobirala smeti pred šolo, druga za njo, tretja je odšla do otroških igral, četrta pa je bila zadolžena za okolico igrišča in gasilskega doma. Med odpadki smo našli marsikaj, največ je bil ostankov od raket in petard ter cigaretnih ogorkov. Ko smo polne vreče odpadkov odnesli v smetnjake, nas je čakalo še presenečenje. Pred šolo smo v okrasno korito za rože posadili tri sadike: sivko, rožmarin in marjetice. Po končanem delu, je bilo potrebno okrog korita še pomesti in sadike zaliti.

Imeli smo se zelo lepo. Če se boste sprehajali okrog naše šole, pa lepo povabljeni, da pogledate, če naše sadike v koritu dobro uspevajo. Kakršne koli odpadke, pa prosimo odvrzite v ustrezni koš za smeti. Mi in narava Vam bomo za to hvaležni.

Učenci 4. in 5.r ter učiteljica Sara

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost