041 619 125 info@os-vipava.si

V prvi polovici maja 2022 smo si v šolski avli lahko ogledali razstavo o vojni za samostojno Slovenijo. Ob lanski 30. obletnici samostojne Slovenije jo je pripravila Zveza policijskih veteranskih društev Sever. Z ogledom razstave smo obudili spomine na čas od plebiscitarne odločitve 23. decembra 1990 pa do odhoda zadnjega vojaka JLA iz Republike Slovenije 25. oktobra 1991. Devetošolce je po razstavi vodil gospod Angel Vidmar, policijski veteran. Učenci so z zanimanjem prisluhnili doživeti in strokovni razlagi gospoda Angela Vidmarja, ki je tudi sam doživel ter aktivno sodeloval v prelomnih dogodkih zgodovine slovenskega naroda.

Ana Kobal, prof. zgodovine

 

Nekaj vtisov o razstavi naših devetošolcev:

» V ponedeljek, 9. 5. 2022 je v šolo prišel gospod Vidmar, bivši policijski inšpektor iz Ajdovščine. Predstavil nam je dogodke, ki so se zgodili v desetdnevni vojni  za osamosvojitev Slovenije. Pripovedoval je ob plakatih, ki jih je Zveza policijskih veteranskih društev Sever postavila v šolski avli.  Razstava je bila zanimiva. Veliko je bilo take vsebine, o kateri še nisem slišala. Gospod Vidmar je govoril iz svojih izkušenj, kar je bilo še posebej zanimivo.«

Isa Valič, 9. a

 

»Pritegnile so me fotografije na plakatih in vtisi gospoda Vidmarja. Zahvaljujem se mu za odlično predstavitev. Veliko pohval pa tudi za razstavo.«

Žanet Posega Mikša, 9. a

 

»Gospod Vidmar, zahvaljujem se vam za vse vaše zanimive zgodbe o desetdnevni vojni za Slovenijo.«

Amadej Guštin, 9. a

 

                  

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost