041 619 125 info@os-vipava.si

V torek, 27.9.2022, smo se petošolci iz Vipave, Podnanosa in Vrhpolja odpravili v naravo, kjer smo izvedli čudovit dan dejavnosti. Naravoslovni dan smo začeli tako, da smo se z avtobusom pripeljali v Škocjan, kjer smo se sprehodili po učni poti in si ogledali značilnosti kraške pokrajine.

Najbolj zanimivi sta bili velika in mala udornina, ki sta predstavljali porušeni jamski strop. Videli smo tudi 100 m strmo brezno Okroglica, ki je bilo nekoliko srhljivo. Ogledali smo si tudi arhitekturne značilnosti kraške vasi ter občudovali kale in slamnate ter kamnite kritine kraških hiš. Ko smo zaključili krožno učno pot, smo si privoščili malico ter malce počitka. Dan smo nadaljevali s pohodom skozi tihi in šumeči del Škocjanskih jam. Najbolj zanimiva je bila šumeča jama, polna vode ter most, preko katerega smo prečkali reko Reko. Našo pozornost so pritegnili številni zanimivi kapniki najrazličnejših oblik in podob.

Iz jame smo se vrnili po drugi, krožni poti, na cilj pa nas je iz jame pripeljala gondola.

Polni vtisov in nekoliko utrujeni, smo se vrnili nazaj v našo prečudovito Vipavsko dolino.

 

Petošolci ter učiteljice Maja, Marjeta, Andreja in Sara

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost