041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 23.02.2023, smo se učenci 4.b OŠ Draga Bajca Vipava z veseljem odzvali vabilu specialne pedagoginje Andreje Gantar, da obiščemo otroke v CIRIUS-u, Centru za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje, Vipava. V veselem vzdušju smo zapeli venček slovenskih ljudskih in avtorskih pesmi. Pri tem so nam s petjem pomagali tudi varovanci Ciriusa in od skupnega petja so se tresle stene. Navdušenje je bilo čutiti med nastopajočimi in poslušalci, med otroki in odraslimi, ki smo peli skupaj. Polna avla veselih nasmejanih obrazov nam je dala veličastni občutek, da bo ta dogodek ostal zapisan med nesmrtnimi spomini vseh prisotnih. Nekaj pesmi smo zapeli tudi skupaj z gospo Loredano Sajovic, ki v Ciriusu skrbi za glasbo. Lepo je bilo…

Po nastopu so se nastopajoči posladkali ob pečenih dobrotah, ki so jih spekli mladi iz centra, nato pa smo preizkusili še igrala pred njim. Mimo njih pa res ni mogoče…   

Na poti domov smo s pesmijo do solz ganili še gospo Jolando, skoraj prvo sosedo naše šole. Učenka Eneja je komentirala: »Ne spravi vsaka glasba človeka od veselja v jok, a naša ga!«

To, da razveseljujemo in delamo svet lepši, je naše poslanstvo. Ob tem se zahvaljujemo vsem iz Ciriusa ter vodstvu naše šole, ki tako sodelovanje podpira in spodbuja.

Vida Trošt

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost