041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 16.2.2023 smo se po pouku učenci sedmega in devetega razreda, ki obiskujemo izbirna predmeta  Sodobna priprava hrane in Načini prehranjevanja ter učenci, ki jih kulinarika zanima, odpeljali v Ljubljano na Sejem okusov – Gast. Po kratkem sprehodu skozi stari del mesta, smo prišli na Gospodarsko razstavišče. Glavni namen sejma je predstavitev uspešnih praks, trendov in novosti na področju pijače, kave, slaščičarstva, pekarstva, gostinsko-hotelske opreme, sladoleda, vina, piva,… Ogledali smo si stojnice z izdelki ali napravami številnih slovenskih in tujih proizvajalcev. Poizkusili smo vse: sladolede, smutije, meso in riž pripravljena na različne načine, bučno olje in izdelke iz olja in bučnih semen,… Videli smo sodobne kuhinjske pripomočke in opremo. V okviru sejma o turizmu in kampingu smo bolje spoznali skrite kotičke Slovenije ter tujine ter si ogledali šotore za kampiranje, počitniške prikolice in avtodome.

Tako smo se zabavali, da je čas našega ogleda prehitro minil. Presiti in zadovoljni ter z dobrimi vtisi smo se vrnili domov.

Blažka, Izabela, Ema, Nika, 7.c

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost