041 619 125 info@os-vipava.si

7. april je svetovni dan zdravja. Na ta dan smo v Vrhpolju izvedli naravoslovni dan na temo Zdravje. K sodelovanju smo povabili Center krepitev zdravja iz Ajdovščine. Organizirali so nam 4 delavnice in predstavitev reševalnega vozila. Sodelovali so reševalec, kineziolog, dietetik, psihologinja in medicinska sestra.

Takoj zjutraj smo si ogledali reševalno vozilo na igrišču. Pokazali so nam kako izgleda notranjost reševalnega vozila, katere pripomočke imajo s seboj, učenci so poizkusili reševalno posteljo in opazovali ter poslušali zvok sirene in luči.

V šoli so izvedli delavnico o prehrani in gibanju, kjer so učenci v telovadnici telovadili in se seznanili z zdravim krožnikom, delavnico o tehnikah sproščanja, kjer so se naučili kako si pomagati pri neprijetnih čustvih, delavnico o ustnem zdravju ter delavnico o zdravih navadah in preprečevanju poškodb. Vse delavnice so bile prilagojene razvojni stopnji otrok.

Učenci so dobro sodelovali in se imeli lepo. Spodaj si lahko ogledate še nekaj fotografij.

Breda Žvokelj

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost