V ponedeljek, 15. 5. 2023, je v Murski Soboti potekalo že 57. Državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. V skladu z razpisom Državnega srečanja mladih raziskovalcev Slovenije so strokovne komisije izmed prispelih raziskovalnih nalog na področju geografije in geologije izbrale 6 najboljših osnovnošolskih raziskovalnih nalog iz celotne Slovenije.

Učenci naše šole Matic Lozej (9. a), Tai Bratož (9. b) in Ian Laharnar (9. c) so pri urah dodatnega pouka geografije pripravili raziskovalno nalogo Analiza stanja vinogradništva in vinarstva v zgornji Vipavski dolini. Ker so odlično opravili svojo delo, so dobili možnost, da svojo raziskovalno nalogo na državnem tekmovanju tudi predstavijo.

Več mesečno raziskovanje je prineslo tudi odličen uspeh. Učenci so prejeli srebrno priznanje. Iskrene čestitke.

Želim in upam, da je to le začetek njihove raziskovalne poti, ki jo bodo nadaljevali tudi v srednješolskih klopeh.

Andreja Jamšek, učiteljica geografije