V petek, 1. 4. 2022 je v osnovni šoli Martina Slomška na Vrhniki potekalo tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologije obdelav za primorsko in notranjsko regijo.

Iz naše šole se je tekmovanja udeležilo osem učencev od šestega do devetega razreda.

Izdelovali so izdelke iz papirja, lesa, umetnih mas in kovin na temo pripovedke o Mojci Pokrajculji ter risali z računalniškim programom QCAD.

Vsi so bili prvič na takem tekmovanju, zato je bila za njih to povsem nova izkušnja.

Pri delu so se vsi zelo izkazali. Odlični sta bili Katja in Monika iz 7. B, ki sta izdelovali izdelek iz lesa, osvojili sta 1. mesto in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 16. maja.

Na državno tekmovanje se je uvrstil tudi Jakob iz 7. C ki je risal pravokotno projekcijo z računalniškim programom QCAD.

Vsem sodelujočim učencem iskrene čestitke.

Na tekmovanje je učence pripravljala učiteljica TIT Neli Markočič.

Utrinke iz tekmovanja poglejte na fotografijah.