Šolska shema

Šolska shema EU

Naša šola sodeluje v Šolski shemi s finančno podporo Evropske unije, ki otrokom v osnovni šoli in zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami zagotavlja brezplačen dodatni obrok sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov.

ŠOLSKO SADJE IN ZELENJAVA je sveže sadje in zelenjava, vključno s predelanim sadjem in zelenjavo, kamor spadata le kislo zelje in kisla repa ter suho sadje (jabolka, hruške, slive, kaki, češnje).

ŠOLSKO MLEKO je mleko in mleko brez laktoze, vključno z mlečnimi izdelki, kamor spadajo jogurt, kislo mleko, kefir, pinjenec in skuta – vsi mlečni izdelki in mleko morajo biti brez dodanega sladkorja ali drugih sladil, arome, sadja, oreščkov ali kakava in brez dodane soli ali maščob.

Sadje, zelenjavo in mleko iz šolske sheme bomo razdeljevali otrokom v šoli kot dodaten obrok. Dan delitve bo odvisen od jedilnika šolske malice.

Več si lahko preberete na spletni strani Šolske sheme.

Tina Bevk