Knjižnica

Šolska knjižnica je bogato založena z gradivom za potrebe pouka in podaljšanega bivanja. Učenci lahko v njej najdejo knjige za domače branje, za prosti čas, gradiva za referate; učitelji pa strokovno literaturo.

Urnik knjižnice za šolsko leto 2021/2022

Ponedeljek: 7.00─8.00 in 13.15─14.30

Torek: 13.30─14.30

Sreda: 11.00─12.20 in 13.15─14.30

Četrtek: 7.00─8.00 in 12.30─14.30

Petek: 7.00─8.00 in 10.00─14.30

Izposoja in vračanje gradiva

poteka ob upoštevanju priporočil:

• umivanje ali razkuževanje rok,
  • nošenje mask,
  • higiena kašlja.

V primeru šolanja na daljavo lahko gradivo naročite po telefonu 05 3664357 (Šolska knjižnica) ali po e-pošti: livija.lango@os-vipava.si in prevzamete naročeno gradivo po dogovoru.

Šolski knjižničarki: Livija Lango in Kristina Kovač

Učbeniški sklad

Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov določa, da ima šola učbeniški sklad.

Delovanje učbeniškega sklada poteka po tem pravilniku in sprotnih navodilih Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Ministrstvo zagotavlja tudi finančna sredstva za delovanje po kriterijih iz pravilnika.

Gradivo učbeniškega sklada je po pravilniku ločen del šolske knjižnice. Podatki o vseh vrstah gradiv se vnašajo v program Cobiss  in so tako dostopni ministrstvu in Zavodu RS za šolstvo.

Iz prejetih  sredstev šola zagotovi potrebna učna gradiva za učence 1., 2. in 3. razreda ter kupi potrebne učbenike.

Učna gradiva so učbeniki, delovni učbeniki in delovni zvezki, ki so potrebni za izvedbo pouka.

Učbenike potrjuje pristojni strokovni svet in so objavljeni v Katalogu učbenikov. Izberejo jih aktivi učiteljev na šoli.

Učbenike učencem brezplačno izposodimo prve dni pouka, vrnejo jih ob koncu šolskega leta. Učenec je dolžan plačati odškodnino, če vrne poškodovan ali uničen učbenik ali ga ne vrne.

Izposoja poteka v programu Cobiss, v katerem so učbeniki tudi obdelani.