Jutranje varstvo in podaljšano bivanje

Jutranje varstvo učencev 1. razreda bomo izvajali vsak dan od 6.30 do 8.00 v matični šoli, v podružnici v Podnanosu in Vrhpolju od 7. 00 do 8.00.

V času jesenskih, novoletnih, zimskih, majskih in poletnih počitnic bomo za učence 1. razreda po potrebi poskrbeli tudi za počitniško varstvo.

Če bo za počitniško varstvo prijavljenih manj kot 5 otrok, bomo skupno s starši, Vrtcem Ajdovščina, ZPM, Hišo sadežev ter Razmetanim podstrešjem iskali ustrezno obliko varstva otrok.

Podaljšano bivanje se izvaja na matični šoli in podružnicah:

• Vipava od 11.35 do 15.45;
  • Podnanos  od 11.50 – 16.00;
  • Goče od 11.40 do 15.50;
  • Vrhpolje od 11.40 do 15.50.

Učitelji pripravijo ustrezen časovni razpored dejavnosti (samostojno učenje, sprostitvene dejavnosti, ustvarjalno preživljanje časa in prehrana) in poskrbijo, da so učenci ustvarjalni in se telesno aktivni. Upoštevajo in smiselno načrtujejo uporabo računalnikov in poskrbijo, da učenci razvijajo socialne veščine in spretnosti.

V kolikor potrebujete varstvo tudi po zaključku, vendar najpozneje do 16.30, prošnjo naslovite na ravnateljico.

Zaradi varnosti otrok in odgovornosti šole lahko učitelj v PB predčasno omogoči odhod otroka iz šole samo v dogovoru in z dovoljenjem in opravičilom staršev.

Starši morajo obvestiti učiteljico PB-ja, s kom lahko odhaja otrok domov.