V četrtek, 2. 6. so se vipavski prvošolci odpravili na sprehod po Vipavi. Vendar to ni bil navaden sprehod. Na naši poti smo opazovali hiše, drevesa, ograje in iskali čudovite rožice, ki so jih izdelovali varovanci Ciriusa. Sledili smo rožicam in pot nas je najprej peljala mimo stojnice pred Lantierijevim dvorcem, mimo placa proti našemu cilju. Pred staro šolo smo se ustavili, malce poigrali in zapeli. Naša bivša učiteljica Zora Makovec pa je poskrbela za pravo presenečenje – prinesla nam je polno košaro sladkih češenj. Od tam naprej smo šli do Šivalnice, kjer smo si ogledali, kaj vse znajo pridne roke zaposlenih in varovancev zavoda. Ogledali smo si sešite nahrbtnike, peresnice, predpasnike in še kaj. Najbolj pogumni pa so se preizkusili tudi v šivanju. Navdušeni smo se vrnili proti šoli.

Učiteljice 1. razreda