Danes v šolo niso vstopili prvošolci kot običajno, ampak so v naš razred zakorakale pustne šeme. Ta dan so si stole učencev izposodile čudovite maškare, med katerimi je bilo veliko super junakov, pa tistih, ki rešujejo svet ter različne živali.

V našem razredu je bilo veselo in norčavo. Pustne maškare so posamezno stopile na razredni oder ter se predstavile. Po malici smo se prvošolci pridružili sprevodu po Podnanosu in bližnji okolici.

Na koncu smo se vse maškare še združile v telovadnici in ob glasbi zaplesale ter tako pregnale zimo. Seveda tudi ni manjkalo pustnega rajanja in tekmovanja v najizvirnejši pustni maski.

Naša kuharica, gospa Martina pa ni pozabila na pustne krofe, ki so najbolj slastni prav na pustni torek. Učenci so se z njimi posladkali pri kosilu.

Učiteljica Anita Hrovatin