Družinsko smučanje v Piancavallu z OŠ Vipava

Feb 14, 2017

V projekt Zdrav življenjski slog, ki ga izvajamo na OŠ Draga Bajca Vipava, smo poleg otrok vključili tudi starše, ki so se z velikim veseljem in v velikem številu odzvali vabilu na organiziran družinski športni smučarski dan.

Že zgodaj zjutraj smo se družine zbrale pred šolami v Podnanosu, Vipavi in Vrhpolju, kjer nas je pobral avtobus ter nas odpeljal v Piancavallo, smučarsko središče na mednarodni ravni, ki se raztega med 1.250 in 1.805 nad morjem. Kljub gosti megli, da včasih nisi vedel, kje sploh smučaš, smo uživali v novozapadlem snegu in lepi smuki. Na trenutke in v najvišji točki smučišča nas je za nekaj minut pobožalo tudi sonce in nam dalo dodatnega zagona.  Po zaprtju smučišča smo se prijetno utrujeni in zadovoljni vrnili domov. Otroci, ki obiskujejo projekt, so tako polepšali dan svojim staršem in jih vključili v aktivno preživljanje prostega časa.

ATP