Rafting po Soči

Maj 19, 2017

Učenci devetih razredov smo se 17.5.2017 udeležili zadnjega športnega dneva v tem šolskem letu. 43 učencev se je izpred šole odpeljalo ob 8.00, ob 10.00 pa smo že bili v Bovcu, kjer so nam razdelili posebno opremo, nujno potrebno za varno izvedbo športnega dneva.

Vodiči so nam tam predstavili osnove raftanja. Spust po Soči se je začel pri Bovcu. Adrenalinsko doživetje, dolgo dve uri, so zaznamovale številne brzice in ”dvoboji” med ekipami na raftih. Pluli smo namreč v šestih raftih, v vsakem po osem učencev oziroma učiteljev. Ne smemo pa pozabiti na vodiče, ki so nam pomagali novo izkušnjo doživeti v najlepšem možnem vzdušju, saj so njihove zgodbe pripomogle k še bolj zanimivemu podoživetju brzic reke Soče.

Na športnem dnevu smo zelo uživali, zato upamo, da bodo tudi drugi imeli priložnost preizkusiti nepozabno doživetje – rafting.

Napisal: Miha Kopatin, 9.b