Zaključna ekskurzija četrtošolcev

Jun 2, 2017

Četrtošolci so se na ekskurzijo odpravili 23. maja. Najprej so v Muzeju Krasa v Postojni z zanimanjem  poslušali predstavitev ledene dobe in jamskega medveda. Sodelovali so pri delavnici, v kalupih so izdelovali kosti, rogove, .. Bilo je super!

Navdušeno so se vključili v Activity po muzeju, si ogledali fosile, zgradbo kapnikov, podzemni svet kraških jam, … Razdeljeni so bili v dve skupini, zato je bilo delovno vzdušje zelo dobro.

V botaničnem vrtu vsi učenci niso najbolj sledili vodenju, čeprav je bila predstavitev zelo zanimiva in poučna. Skupina je bila zelo velika, zato so vodički sledili pač tisti, ki jih je rastlinski svet bolj zanimal. Tisti v ozadju so sicer veliko preslišali, vendar niso bili nedisciplinirani in so se večinoma držali pravil obnašanja v parkih.

Štanjel je na učence  naredil močan vtis, posebno Ferrarijev vrt in grajsko dvorišče. Žal nam je dež preprečil, da bi si pobliže ogledali še kraško hišo in se sprehodili po gasah zgornje vasi.

Na ekskurziji smo se imeli zelo lepo, bilo je zanimivo in poučno.

Damjana Černigoj