Svetovni dan hrane 16.10. 2017

Okt 16, 2017

Tema letošnjega svetovnega dneva hrane poteka pod geslom Združeni proti lakoti. S tem geslom želijo Združeni narodi opozoriti, da se lahko proti lakoti borimo le na način, da se poveča proizvodnja hrane na vseh ravneh, lokalno, regionalno in globalno.

Na svetu je milijarda ljudi lačnih, tretjina pridelane hrane pa se zavrže.  Zaradi klimatskih sprememb lahko lakota potrka tudi na naša vrata, zato bomo pozornost namenili lokalno pridelani hrani. Na našem šolskem vrtu, ki je sestavljen iz treh gred, že nekaj let ekološko pridelujemo različne vrtnine. Učenci bodo pri izbirnem predmetu Sodobna priprava hrane pobirali jabolka v šolskem sadovnjaku in pripravili sok iz granatnih jabolk.

Naj bo letošnji svetovni dan hrane vzpodbuda za vse nas, da bomo spoštljivo ravnali s hrano in se zavedali, da hrane nekoč v prihodnosti morda ne bo več v izobilju in bomo tudi mi del  milijarde ljudi, ki živijo v pomanjkanju. Začnimo živeti in razmišljati v to smer že danes.

Barbara Kodelja Pavlin