041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

maj 2024
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »

Arhivi

Gledališka predstava

Jan 29, 2018

O Romeo, Romeo! Wherefore art thou Romeo?
Deny thy father and refuse thy name.
Or, if thou wilt not, be but sworn my love,
And I’ll no longer be a Capulet.

Verzi so iz znamenitega Julijinega monologa Shakespearjeve tragedije Romeo and Juliet, ki so si jo osmošolci in devetošolci ogledali v torek, 23. 1. ogledali v kulturnem centru Lojze Bratož v Gorici. Na šoli učencem že več let ponujamo obisk gledališke predstave v angleščini v organizaciji American Drama Group Europe, ki so letos sodelovali z gledališčem TNT Britain. Potujoča gledališka ekipa nas je že v preteklih letih navduševala s svojimi priredbami Oliverja Twista, Božične zgodbe, Frankensteina in drugih.

Letošnja predstava je ena izmed najbolj znanih dram Williama Shakespeara in naši učenci so jo imeli možnost videti in slišati v angleščini iz avtorjevih časov. Igralci so s čudovito igro, preprosto, a učinkovito sceno in komičnimi vložki poskrbeli, da težek jezik ni bil ovira za razumevanje vsebine.

Sledeči stihi zaključijo žalostno ljubezensko zgodbo dveh mladih iz skreganih družin, ki ju združi šele njuna smrt.

A glooming peace this morning with it brings.
The sun, for sorrow, will not show his head.
Go hence, to have more talk of these sad things.
Some shall be pardoned, and some punishèd.
For never was a story of more woe
Than this of Juliet and her Romeo.

Sonja Simonič Puc

Najbolj iskano

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost