041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

KULTURNI DAN OBIČAJI VELIKE NOČI ZA ŠESTOŠOLCE

Mar 30, 2018

Pred nami so velikonočni prazniki in z njimi povezani lepi slovenski običaji. Praznično vzdušje je bilo tudi med našimi šestošolci. Že zjutraj je cela šola dišala po prazničnem kruhu, ki so ga pekli učenci v učilnici gospodinjstva. Seveda so na tradicionalen način pobarvali tudi pirhe. Uporabili so čebulne olupke, za okras pa različne rastline. Učenci likovne skupine so izdelali še lepo velikonočno okrasje iz blaga in voščilnice.
Da so jajčne lupine vsestransko uporabne, so se prepričali učenci, ki so leseno škatlico v obliki pirha okrasili z mozaikom iz barvanih jajčnih lupin. Pogovorili smo se o pomenu velikonočnih praznikov in o velikonočnih običajih. Vsem smo zaželeli lepe in mirne praznike z lepo zapisanimi in okrašenimi voščili, s katerimi smo se pridružili projektu Radi pišemo z roko.
Želimo vam vesele in lepo doživete velikonočne praznike.

Mentorica Ana Kobal

Najbolj iskano

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost