Kulturni dan v Ljubljani

Mar 16, 2018

Tokrat smo tradicionalni kulturni dan v Ljubljani organizirali skupaj za učence osmega in devetega razreda. Kar nekaj iznajdljivosti in usklajevanj je bilo potrebnih, da smo izvedli vse dejavnosti, ki smo jih načrtovali: Simfonična matineja v Cankarjevem domu (za vse učence), Narodni muzej (za vse učence), Narodna galerija in ogled baročne Ljubljane za osmošolce ter Moderna galerija, Plečnikova hiša in Plečnikova Ljubljana za devetošolce.
Žal nismo uspeli v program spraviti še ogleda razstave o Slovenskem morju v Prirodoslovnem muzeju.

Kljub temu ocenjujem, da smo bili uspešni. Najboljši pokazatelj uspešnosti dejavnosti, so odgovori učencev:

»Bilo je fajn! Ma zanimivo! Lahko bi bil koncert Slovenske filmske glasbe v Cankarjevem domu malo daljši! Škoda, da je smo bil v Narodnem muzeju »samo« eno uro! Ma ta Plečnik je bil pa res«faca«!
Pa kako lepa je Ljubljana, pa še pomladno vreme……….. »
Skratka za vsakogar nekaj, za ene bolj, za druge manj zanimivo. Tiste delovne liste, ki jih je dal za rešit učitelj geografije bojo pa »mala malca«!

Pohvaliti velja vse učence in tudi mentorje – spremljevalce, ki so svoje delo profesionalno opravili in poskrbeli, da so se dejavnosti odvijale po časovni razporeditvi.

Vodja kulturnega dne
Niko Likar