041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Naravoslovni dan 8. razred

Jun 7, 2018

V ponedeljek so učenci 8. razredov obiskali Inštitut Jožefa Stefana v Ljubljani. V več skupinah so si ogledali različne raziskovalne laboratorije, kjer potekajo raziskave s področja fizike, kemije, biokemije in informatike ter od blizu spoznali delo znanstvenikov (raziskovalcev).

Nato so se odpravili v Podgorico pri Ljubljani, kjer se nahaja Izobraževalni center za jedrsko energijo, v okviru katerega deluje tudi poskusni jedrski reaktor. Tam so učenci poslušali predavanje o vsakdanji uporabi izotopov in se udeležili zanimive delavnice o radioaktivnosti. Na delavnici so videli različne eksperimente, s katerimi so preverili lastnosti radioaktivnega sevanja, se seznanili z radioaktivnim sevanjem v okolju ter s pomočjo meglične celice zaznali kozmične žarke.

Samo Jamšek

Najbolj iskano

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost