Delovna sobota v 1. a in 1. b

Okt 2, 2018

V soboto, 27.9. smo na šoli obeležili evropski dan jezikov, ki ga sicer praznujemo že dan prej, 26.9. Učenci od 2. do 9. razreda so pripravili evropsko tržnico. Praznovanju smo se pridružili tudi prvošolci. Z učiteljico smo se pogovarjali, kako pomembno je, da se učimo tujih jezikov in spoznavamo tuje države, saj s takim znanjem lahko potujemo po svetu in se pogovarjamo z drugače govorečimi ljudmi. Pričeli smo s spoznavanjem evropskih zastav. Vsak si je izbral eno državo in pobarval njeno zastavo. Zastave smo nato pritrdili na paličice in veselo mahali z njimi. Seveda smo si morali zapomniti, katero državo predstavljamo. Po malici smo se v mislih odpeljali v nam najbližjo sosednjo državo Italijo. Učiteljica nam je povedala, da v Italiji govorijo italijanski jezik in ne »italijski«, tako kot smo mislili mi. Naučili smo se kratko pesmico v italijanščini z naslovom L arcobaleno – mavrica. Končno je prišel čas, da tudi mi obiščemo evropsko tržnico, ki je potekala v šolski avli. Čudili smo se, kako zanimive stojnice so pripravili starejši učenci. Ker so bile naloge na stojnicah za nas še prezahtevne, smo se največ časa zadržali v telovadnici, kjer smo sodelovali v igricah, ki prihajajo iz različni držav. Ugotovili smo, da igra Bratec, reši me, ki jo tako radi igramo pri športu, izhaja iz sosednje države Avstrije. Sobota, ki smo jo preživeli v šoli, je bila zanimiva in poučna.

Učenci 1. a in 1. b razreda