041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

NARAVOSLOVNI DAN NA NANOS

Nov 16, 2018

V torek, 13.11.2018 smo se učenci tretjih razredov iz Vipave, Goč in Vrhpolja odpravili na Nanos. Na deževno jutro smo se zbrali pred šolo in se z avtobusom odpeljali proti turistični kmetiji Abram. Tam sta nas v gosti megli pričakovala gozdarja. Razdelili smo se v dve skupini: 3.ab smo se odpravili po eni poti v gozd in 3.G, 2.,3.V po drugi poti. Gospod Mitja Turk nam je povedal veliko zanimivosti. Spoznali smo različne vrste dreves, si ogledovali njihove liste oziroma iglice, iskali njihove plodove ter druge rastline, ki rastejo v gozdu. Rahlo pršenje nas ni motilo, saj smo bili primerno zaščiteni. Počutili smo se kot pravi raziskovalci. Listje, vejice in plodove smo skrbno spravljali v vrečke. Nekaj zanimivosti smo tudi fotografirali.

Po polurni hoji smo se vrnili nazaj k kmetiji, kjer nas je lastnik prijazno spustil pod streho, da smo se lahko okrepčili z malico in se malce pogreli.

Sledila sta še ogled lovskega doma, kmetije in seveda medveda Mitko-ta ☺.

Po dobrih dveh urah smo zaključili naš ogled. Zahvalili smo se gospodu Mitji in se odpravili nazaj proti šoli.

Darija Bajič, Marija Mikuž Papež

Najbolj iskano

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost