PRI PETOŠOLCIH DIŠALO PO DOMAČEM MILU

Nov 21, 2018

Pred tednom dni smo petošolci na matični šoli izdelovali milo. Obiskala nas je ga. Nataša Mohorčič, s pomočnicami in pomočnikom, z Ljudske univerze Ajdovščina, in nam pokazala postopek izdelave. Najprej smo vse sestavine natančno stehtali, previdno med seboj sestavine dodajali, na koncu pa potrpežljivo segrevali. Medtem so učenci pripravili modelčke, vanje so natrosili dišavnice, bleščice… V končno maso je ga. Nataša dolila dišeča eterična olja, po izboru učencev, tako da smo odišavili cel razred. Modele z milom smo nato spravili na varno, da se počasi ohlajajo in zorijo (milo zori osem tednov).
Hvala ge. Nataši in njenim sodelavkam/cem za pomoč. Se priporočamo za še kakšno ekološko delavnico.
Maja Šapla