041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Astronomsko opazovanje v Benečiji in v Ložah

Jan 3, 2019

V torek, 11. 12. 2018, se je naša šola v sodelovanju z društvom MOST iz Ajdovščine odzvala vabilu osnovne šole v Špetru Slovenov, da za njihove učence in starše organiziramo astronomsko popoldne in večer.

Učenci OŠ Draga Bajca, ki obiskujejo izbirni predmet zvezde in vesolje ter astronomski krožek (Peter Furlan, Jaka Leban, Svit Panič Nardin in Matija Petrič), so skupaj z mentorji Jožetom Rutarjem, Mirom  Perhavecem in Samom Jamškom pripravili in izpeljali astronomsko opazovanje na pobočju Matajurja. S pomočjo petih teleskopov, ki so jih upravljali tudi učenci, (nekatere je šola kupila tudi s pomočjo donatorjev), smo udeležencem opazovanja omogočili opazovanje Lune, planetov in drugih nebesnih teles.

V sredo , 14. 11. 2018, so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet zvezde in vesolje izvedli astronomsko opazovanje v Ložah. Na treh novih teleskopih (Sky Watcher Dobson 8″) so samostojno opazovali Mars, dvojne zvezde in zvezdne kopice.

Samo Jamšek

Najbolj iskano

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost