041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Plavalni tečaj tretjih razredov

Jan 3, 2019

Pred božično novoletnimi počitnicami, med 17.12 in 20.12. 2018, smo na OŠ Draga Bajca Vipava organizirali tečaj plavanja za učence tretjih razredov matične šole in njenih podružnic.

Letos se je tečaja, ki smo ga izvajali na bazenu v Ajdovščini, udeležilo 73 otrok, kar je, v primerjavi s prejšnjimi leti, rekordno število. Prvi dan so učenci pokazali svoje predznanje in na podlagi le tega so bili razdeljeni v sedem skupin. Poleg prilagajanja na vodo, iger v vodi, štafetnih iger ter skokov, so čez teden utrjevali in se na novo učili plavalnih tehnik: prsno, kravl in hrbtno. Naučili so se tudi obnašanja na bazenu, ob bazenu, v slačilnicah ter rokovanja s plavalnimi pripomočki. Zadnji dan jih je čakal še preizkus, kjer so morali pokazati svoje plavalno znanje, ki so ga osvojili čez teden. Zadovoljni in utrujeni so vsi učenci, bolj ali manj uspešno, zaključili tečaj.

Aktiv športa

Najbolj iskano

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost