041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Na razstavi Ivane Kobilica

Feb 7, 2019

Učenci likovnega snovanja smo si v četrtek, 31.1. v Narodni galeriji ogledali razstavo, ki predstavlja življenje in delo Ivane Kobilca, nedvomno najbolj znane slovenske umetnice.

Ogledali smo si dvanajst sklopov, ki raziskujejo razvoj Kobilčinih motivov od münchenskih portretnih študij in orientalizma, otroških portretov in žanrskih podob, žanrskega interierja do akta in meščanskega portreta, ter nazadnje korak k plenerizmu, modernemu načina slikanja.

Občudovali smo priljubljene slike, kot sta Poletje in Kofetarica, ter tudi slikarkine umetnine iz zasebnih zbirk, ki so skoraj neznane širši javnosti, vse skupaj pa odsevajo neskončno Kobilčino ustvarjalno moč.

Videli smo veliko lepega in spoznali in izvedeli veliko novega.

Kristina Lavrenčič

Najbolj iskano

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost