041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Obisk kurenta

Mar 7, 2019

V torek, 5. 6. 2019, je prvošolce v Vipavi obiskal prav poseben gost. Ob vstopu v učilnico so se učenci gosta najprej ustrašili nato pa izjemno razveselili. Skriti gost je bil pravi ptujski KURENT.

Najprej je skakal po razredu in tako pozdravil učence. Veseli so bili, ko si je snel masko, saj se je pod njo skrival nasmejan in prijazen fant. Učenci so spoznali oblačila, ki jih nosi kurent – kurentijo. Zagotovo si bodo za vedno zapomnili, da kurenti prinašajo srečo, dobro letino in odganjajo vse slabo.

Ob zaključku obiska so učenci z njim veselo zaplesali po razredu. Nato so ga pospremili proti izhodu, na poti pa se je ustavil še v naši novi šolski kuhinji, kjer so ga pričakale nasmejane kuharice in ga obdarile z malico. Kurent bo v našo kuhinjo zagotovo prinesel veliko dobrih in okusnih obrokov!

Ker so ta dan učenci imeli tehniški dan, smo po malici izdelovali kurentove maske iz papirja, ki so na ogled v šolski avli.

Preživeli smo čudovit in razigran pustni dan,

1.a in 1.b

Najbolj iskano

(Skupno 550 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost