POMLAD V PODNANOSU

Maj 21, 2019

ŠEMBIŠKA POMLAD V PODNANOSU V TEDNU VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA IN TEDNU LJUBITELJSKE KULTURE

V okviru Šembiške pomladi je Turistično društvo Podnanos povabilo ustvarjalce, da svoje izdelke razstavijo na razstavi ročnih del v kulturnem domu v Podnanosu. V petek, 10. 5. 2019 ob 20.00 je bila otvoritev razstave, na kateri so razstavljali domačini in učenci podružnične šole Podnanos, OŠ Draga Bajca Vipava. Predstavitev del na razstavi smo povezali s Tednom vseživljenjskega učenja in Tednom ljubiteljske kulture.

Po otvoritvi razstave je bila v Marijini dvorani v župnišču v Podnanosu predstavitev zbornika ob 120-letnici rojstva Ivana Rudolfa.

V nedeljo, 12. maja 2019 pa je v šolski telovadnici v Podnanosu potekala tradicionalna prireditev, letos že 21. po vrsti, “ŠEMBIŠKA POMLAD”. To je bil nastop narodno zabavnih ansamblov, ki imajo v svojem sestavu diatonično harmoniko in dvoglasno ali večglasno petje. Na izboru so se potegovali za nastop na festivalu “Vurberk 2019”. Nastopilo je 22 ansamblov iz vse Slovenije.

Vida Trošt Vidic

Foto: Vida Trošt Vidic in Jure Nabergoj