041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

ŠPORTNI DAN NA SPRETNOSTNEM POLIGONU

Maj 13, 2019

V mesecu aprilu, smo petošolci šole Vrhpolje, pridno vadili prometne vsebine in uspešno opravili teoretični del kolesarskega izpita. Komaj smo čakali, kdaj bo mesec maj, da se preizkusimo še na spretnostnem poligonu. Končno, nam je učiteljica Sara Furlan povedala, da bo v sredo, 8.5.2019 ta, težko pričakovani poligon prispel na naše šolsko igrišče. Vsi nestrpni, kako bo dan potekal, smo v šolo pripeljali naša kolesa in seveda čelade. Najprej je sledil pregled koles, če so spravna in ustrezno varna. Potem, smo skupaj z učiteljico, na igrišču pri gasilskem domu postavili postaje in ovire, ki smo jih kasneje preizkusili. Večkrat smo jih prevozili in pazili, da se z nogo med vožnjo ne dotaknemo tal, ter da nobene ovire ne premaknemo ali podremo. Nekatere ovire so bile enostavne, druge zahtevnejše. Pri teh smo morali biti še posebej previdni in jih natančno prevoziti. Učiteljica nas je ves čas spodbujala, opozarjala na napake ter pohvalila, ko smo bili dobri. Čas vaje je zelo hitro minil, saj smo se pri vožnji skozi poligon tudi zabavali. Ob koncu športne dne, smo morali opraviti še preizkus spretnostne vožnje. Nekateri izmed nas so prevozili poligon brez ene same napake. Drugi pa smo imeli eno, dve ali tri napake. Učiteljica nas je pohvalila in rekla, da smo se dobro izkazali. Ker smo bili na poligonu vsi uspešni, se bomo v naslednjih dneh s kolesi, podali na vaje v prometu po lokalni cesti.

Anja Čoha, 5.r Vrhpolje

Najbolj iskano

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost