ZAHVALA

Maj 7, 2019

Spoštovani!

Na naši šoli je bila že dalj časa prisotna želja po ustvarjalnem krožku, oziroma krožku ročnih del.

V anketi, ki smo jo naredili na podružnici, je to idejo podprla večina otrok.

Vendar znotraj organizacijskih in kadrovskih zmožnosti nismo tega uspeli zagotoviti v okviru šole.

Za pomoč in sodelovanje smo se obrnili na TD Podnanos. Gospa Jožica Kodre nas je usmerila do gospe Sonje Žvanut, ki se je prijazno ponudila, da bo vodila  ustvarjalne delavnice enkrat mesečno.

Delavnice so potekale v času podaljšanega bivanja, namenjene so bile predvsem starejšim otrokom na podružnici, večkrat pa so se jim pridružili tudi mlajši.

Skozi celo leto so otroci ustvarjali z različnimi materiale: lesene podstavke, pletli zapestnice prijateljstva, izdelovali rože iz papirja, izdelovali glinene posodice in še marsikaj. Otroci so pri izdelovanju uživali, hkrati pa si urili ročne spretnosti ter se družili in sodelovali med seboj in medgeneracijsko.

Iskreno se zahvaljujemo vsem gospem TD Podnanos, ki so sodelovale pri izvedbi delavnic, posebno pa gospe Sonji Žvanut, ki je vodila in koordinirala delavnice skozi celotno šolsko leto, hkrati pa usmerjala in poučevala otroke pri ustvarjanju ter prispevala material za ustvarjanje.

Posebna zahvala tudi  gospe Poloni Semenič, ki je izvedla delavnico lončarstva, prispevala material in spekla glinene izdelke.

Brez vaše pobude in pripravljenosti otroci ne bi doživeli toliko zabavnih in zanimivih trenutkov.

Tako sodelovanje je primer uspešnega povezovanja šole in kraja ter več različnih generacij.

V upanju na še prihodnja uspešna sodelovanja vas lepo pozdravljamo.

Aktiv Podružnice Podnanos

Vodja podružnice Andreja Likar Ivanov