041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

KUŽA PAZI NA OBISKU PRI PRVOŠOLCIH

Sep 12, 2019

Prvošolci se šele srečujejo s prvimi šolskimi obveznostmi in pravili, pa so že spoznali, da je varnost na poti v šolo zelo pomembna. Da bodo na poti v šolo bolj vidni in varni, so na prvi šolski dan prejeli rumene rutke, ki jih bodo nosili vse šolsko leto. Že v prvem tednu pouka pa jih je obiskal še »kuža Pazi«. Obisk je organizirala Zavarovalnica Triglav. Kuža Pazi je že ob prihajanju otrok v šolo skrbel za njihovo varnost na prehodu za pešce. Ustavljal je vozila in pospremil najmlajše šolarje varno čez cesto. Nato je obiskal še prvošolce v njihovih učilnicah. Prvošolci so mu navdušeno zapeli pesmico Kuža Pazi, vsi so se ga hoteli dotakniti  in se z njim fotografirati. Kuža Pazi jim je povedal, kako morajo skrbeti za  svojo varnost v prometu. Nato so si vsi prvošolci nadeli rumene rutke in skupaj s Pazijem odšli do prehoda za pešce pred šolo. Vadili so pravilno prečkanje ceste in hojo po pločniku. Vsi smo se varno vrnili v  učilnico in se nato poslovili od kuža Pazija, ki je šel obiskat še učence na naše podružnične šole.

Učiteljice in vzgojiteljice 1.a in 1.b v Vipavi

Najbolj iskano

(Skupno 320 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost