Madžarska, 5.dan

Okt 4, 2019

Zbudili smo se v deževno jutro, kar pa ni preprečilo, da bi tako kot običajno veliko učencev prišlo v šolo s kolesi. Madžari 6. oktobra praznujejo državni praznik, zato smo pouk pričeli s krajšo spominsko slovesnostjo. To je bilo sicer načrtovano za jutri, vendar so zaradi slabše vremenske napovedi športni dan prestavili na jutri. Po obeležitvi praznika smo učitelji tekmovali proti učencem v angleškem kvizu, sledila je učna ura z robotki čebelicami z učenci drugega razreda, nato pa so učenci v slovensko-madžarskih parih pripravili predstavitev tedna v Power Pointu. Danes so učenci prvič preizkusili šolsko kosilo, nato pa so odšli k svojim madžarskim družinam.
Sonja Simonič Puc
Poročila učencev:
Danes, 3.9 smo se zjutraj najprej odpravili v šolo. Tam smo se zabavali ter tekmovali v kvizu kahoot. Potem smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je najprej izdelovala predstavitev o Szentesu in Vipavi, druga pa se igrala z roboti. Naslednjo uro smo se zamenjeli. Po šoli smo se nekateri s svojimi prijatelji odpravili na bazen. Kopali smo se v notranjem in zunanjem bazenu.

V tem dnevu sem res užival. In upam, da bo tudi jutrišnji dan podoben temu. Rok