041 619 125 info@os-vipava.si

V ponedeljek, 28. septembra 2020, smo na naši šoli že tradicionalno obeležili Evropski dan jezikov. Uporabili smo znanje naših učiteljic in šestošolcem predstavili francoščino, japonščino, češčino, nemščino, italijanščino in španščino. Če učence veselijo jeziki, lahko enega (ali dva) od zadnjih treh izberejo v sedmem razredu in se jih nato učijo v tretji triadi.
Učenci so bili razdeljeni v več skupin. Učiteljice so prehajale iz ene skupine v drugo in učence seznanile z državami in območji, kjer se omenjeni jeziki govorijo, glavnimi značilnostmi in posebnostmi jezika ter držav, učenci pa so naštevali besede, ki jih morebiti v teh jezikih poznajo. Pri japonščini so se poigrali s sudokujem, pri češčini so se naučili poimenovati dneve v tednu in poslušali pravljico o krtku, pri španščini so zaplesali flamenko… Naučili so se češko, francosko in špansko abecedo ter črkovali svoja imena; v italijanščini, francoščini in češčini so spoznavali barve; po nemško, francosko, italijansko in špansko so šteli do deset; skoraj v vseh jezikih so se naučili zapeti še kakšno pesmico.
Učencem so bile tujejezične delavnice všeč in z vedoželjnostjo so srkali novo znanje.

Maruška Rojc

 

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost