041 619 125 info@os-vipava.si

Naši razredi so raznoliki, kot smo tudi učenci različni in poznamo različne jezike. Tudi v tretjem razredu smo se zadnje dni septembra spomnili na dan jezikov. Najprej smo se pozdravili in šteli v različnih jezikih, ki jih poznajo naši sošolci – v slovenščini, angleščini, hrvaščini, italijanščini in celo nemščini.
Z glasbeno uganko smo urili naše poslušanje in prepoznavali tuje jezike. Učiteljica nam je predvajala pesmi v različnih jezikih. A to niso bile samo otroške pesmi, ampak tudi čisto pravi hiti, ki se vrtijo po radiu. Pri nekaterih pesmih smo hitro prepoznali pravi jezik, nekateri, med sabo precej podobni jeziki, pa so nam delali nekaj več težav. A nam to ni vzelo veselja, saj so nas melodije kar vabile k plesu. Dve sestri sta tudi skupaj zaplesali.

Aktivnost je bila zabavna, spoznali pa smo tudi, da poslušanje pesmi v različnih jezikih izboljšuje naše poznavanje jezikov in bogati naše življenje.

Tretješolci in učiteljica Maja Funa

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost