041 619 125 info@os-vipava.si

Učenci 2. razreda v Vrhpolju so se v sklopu kulturnega dne spoznali z sodelujočim umetnikom s projekta SKUM ga. Andrejem Fonom. Polni navdušenja so ga pričakali v telovadnici šole, kjer jim je najprej predstavil neznane instrumente kot so kalimba, drumlica, afriški bas in gajda. Med spoznavanjem novih zvokov so učenci zelo uživali, se zraven pozibali in se smejali (nekateri zvoki so precej smešni). Kasneje so se tudi sami preizkusili v igranju na instrumente. Razdeljeni so bili v skupine in skupaj so tvorili orkester. Igrali so na činele, bobne in ropotulje. V začetku je bil njihov dirigent ga. Fon, kasneje pa se je preselil v orkester in jim s pomočjo klarineta pomagal ustvarjati novo melodijo. Takrat so taktirko dirigenta prevzeli učenci sami. Zelo so uživali in se pri igranju glasbil dobro izrazili.

Breda Žvokelj

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost