041 619 125 info@os-vipava.si

V letu 2020 smo se kljub epidemiji trudili ostati aktivni tudi na področju takšne in drugačne jezičnosti. Dokler smo bili v šoli, smo med urami podaljšanega bivanja učiteljice v pouk občasno vključevale besede iz tujih jezikov. Tako so učenci slišali, kako se šteje v italijanščini in španščini, spoznavali so abecedo in osnovne besede v znakovnem jeziku, pa v nemščini … To smo poimenovali kar Minutke za tuje jezike. Tisti otroci, pri katerih slovenščina ni materin jezik, pa so imeli priložnost povedati, kako se določenim besedam reče v njihovem jeziku. Uspelo nam je izvesti Evropski dan jezikov. Med poukom na daljavo smo učiteljice poskrbele, da so se na padletu, med ostalimi prijetnimi zadolžitvami, pojavljale pesmice v tujih jezikih, pravljice, izštevanke in zanimive povezave do videov, kjer poskrbijo, da se otroci na zabaven način učijo tujih jezikov. 

Maruška Rojc

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost