Pa res nimamo sreče. Tudi v letošnjem šolskem letu moramo spoznavati življenje in delo Jožeta Plečnika na daljavo. Če ne gre drugače, je pa tako. Nekaj bo le ostalo v mladih bistrih glavah devetošolcev.

Kako smo se lotili dela?

V torek, 19. 1. 2021 so devetošolci najprej pogledali tri krajše dokumentarne filme, ki si jih lahko ogledate:

Učenci so spoznavali Plečnikova dela, ki jih imamo v Ljubljani. Nismo pa pozabili na Plečnikov spomenik padlim v drugi svetovni vojni iz Vipave, Zemona in Gradišča, ki ga imamo na glavnem vipavskem trgu.

Naloga učencev je bila, da izdelajo plakate o Jožetu Plečniku. Seveda so prej prejeli navodila, kako izdelajo plakat, da bo lep, jasen, pregleden in opazen. Lahko si ogledate nekaj njihovih plakatov.

Ana Kobal, vodja kulturnega dne