041 619 125 info@os-vipava.si

Že štiri mesece pogrešamo v šolski knjižnici najmlajše obiskovalce, ki običajno iščejo pravljice na policah z velikimi črkami in v vrsti čakajo, da bodo vrnili tisto, ki so jo prebrali doma. Na pustni torek pa so v ta čakajoči prostor prišle pustne maske iz prvega razreda.

Ob okrogli mizi so se zvrstili zajček, miška, tiger, vile, metuljčica, čarovnik z belo sovo, pa Spider-man in še bi lahko naštevali. Niso jih motile običajne maske, ki jih nosimo v skupnih prostorih. Prstki bi kar sami segli na knjižne police, a smo se držali pravil. Učiteljica Tanja je vsakemu svojemu prvošolcu izbrala pravljico ali slikanico pesmic, da med počitnicami na branje ne bi pozabili, saj so črke že spoznali.

Poslovili smo se s pustno pesmico in povabili sonce, naj sije brez sramu. In res je postalo toplo.

Livija Lango

 

Mojiceja Podgoršek: Kako je bila pregnana zima, ilustracije: Vesna Benedetič                                                                                         

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost