041 619 125 info@os-vipava.si

Ta vikend se je v številnih krajih po Sloveniji odvijala čistilna akcija Očistimo Slovenijo. Tudi učenci in učitelji na podružnični šoli na Gočah, smo se odločili, da nekaj naredimo pri tej lepi akciji in nekoliko očistimo našo lepo domovino. Tako smo se vsi učenci in učitelji, seveda ob upoštevanju protikoronskih ukrepov, že v četrtek, zbrali pred šolo. Najprej je vsak dobil rokavice, nekateri pa še vrečko za smeti. Prvi trije razredi so z učiteljico šli do ekološkega otoka, 4.in 5. pa proti pokopališču. Kljub temu, da na prvi pogled, na Gočah res ni videti veliko odpadkov po tleh, smo vsi skupaj vseeno nabrali za dve vreči smeti. Na tleh so ležali cigaretni ogorki, papirčki, zaščitne maske, razna plastika in še marsikaj. Odpravili smo se še proti vaški cerkvi in pobrali še nekaj malenkosti.

Tako smo tudi mi nekaj prispevali k še lepši podobi vasi in sklenili, da bomo še bolj skrbeli, da mi sami ne bomo metali odpadkov v naravo.

Robert Krašna

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost