041 619 125 info@os-vipava.si

Devetošolci so tik pred koncem osnovnega šolanja, ki ga bodo slovesno zaključili z valeto, 15. 6. 2021. Priprave za tako slovesen dogodek že potekajo, namenili smo jim tudi tehnični dan. Tako so devetošolci v četrtek, 27. 5. 2021 ustvarjali v skupinah. Izdelovali so sceno za prireditev v telovadnici, pisali scenarij in besedilo za Dragote. Oblikovali so šolsko glasilo Mladi Vipavec, ki ga devetošolci izdajo ob zaključku šolanja. Tradicionalna prireditev, dan pred valeto, je posebej pričakovana s strani osmošolcev, saj jim odhajajoča generacija preda »ključ«, zato je skupina učencev pripravljala program predaje ključa in sežiga cveka. Zanimalo nas je tudi, kako so pretekle generacije praznovale zaključek osnovne šole in ga primerjali z današnjim časom.

Ana Kobal, vodja tehničnega dne

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost