041 619 125 info@os-vipava.si
»Ni nemogočih poti« je izrekel in napisal Tomaž Humar, slovenski alpinist in gorski reševalec. V teh čudnih časih, nam lahko njegov stavek da vzpodbudo in motivacijo za izpeljavo marsikatere naloge v šolstvu, pa tudi v vsakdanjem življenju.

26.5. 2021 smo tako izpeljali športni dan, ki pa je bil drugačen od ostalih. Vsak razred (mehurček) je šel, v spremstvu dveh učiteljev, izpred šole v svojo smer. Enajst razredov, enajst smeri. Šolarji in zaposleni smo se razkropili po poteh proti Nanosu, Podnanosu, Vrhpoljam, Sv. Ahaciju, Budnjam in Erzelju. Narava Zgornje Vipavske doline je bila, na ta prelep sončen dan, polna otroškega veselja, sproščenih pogovorov in spoznavanja okolja. Osvojeni vrhovi, zavidljivi razgledi in dobra družba niso nikogar pustili ravnodušnega.

Športni dan smo uspešno izpeljali, čeprav smo, zaradi epidemije, bili omejeni na domač okoliš. Vsi pa se že veselimo trenutka, ko bomo lahko naše šolarje peljali spoznavat nove poti, nove kraje in jim tako razširili obzorja.

Fotografije si lahko ogledate na naslednjih povezavah:

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost